Dziś położenie podłogi – paneli podłogowych – bardzo często nie wymaga nawet stosowania kleju. Co w dużym stopniu przyczyniło się do tego, że wykonanie tej części remontu jest bardzo proste. Niegdyś podczas klejenia podłogowych paneli potrzebne było także posiadanie specjalnych zacisków, które sprawiały, że panele były zablokowane i nie rozsuwały się podczas ich składania. Panele podłogowe to doskonałe wyjście dla kogoś, kto nie ma zbyt dużej ilości gotówki i dla kogoś, kto chce podłogę położyć bardzo szybko.


Ponadto panele podłogowe doskonale imitują naturalne tworzywa – różne gatunki drzew. Od sosny po ciemny dąb. Sklepy budowlano remontowe posiadają w tej chwili bardzo szeroką gamę kolorów paneli podłogowych. To niestety nie zawsze ułatwia nam remont. Bo przecież po rozłożeniu jednych paneli podłogowych może okazać się, że inny model paneli, odrobinę jaśniejszy byłby o niebo lepszy. A wtedy kobieta, która zleca wykonanie remontu może być niezadowolona i zażądać wymiany desek. Czemu kobieta? Bo to najczęściej kobiety są dość wybredne jeżeli chodzi o wyniki całego remontu. To one najczęściej zmieniają zdanie i chcą by ekipa remontowa zrobiła wszystko od nowa. Oczywiście nie chcemy tym samym obrazić jakąkolwiek z kobiet, bo przecież to my będziemy mieszkać w nowo wyremontowanym mieszkaniu i to nam – zleceniodawcom – powinny się efekty podobać. A wybranie odpowiednich kolorów ścian, tapet, koloru podłóg, wzoru baterii kranowej, kształtu wanny, długości półek czy jakichkolwiek innych elementów, które zwykle kupuje się podczas remontu. Wróćmy jednak do dekoracji i elementów wykończeniowych, które zwykle są bardzo drogie.

Nie są one jednak wykonywane z najlepszych materiałów (tu największym wyznacznikiem jakości materiału jest przede wszystkim cena za produkt). Zwykle kupujemy je po dość niskich cenach, po to by nasz remont wyniósł nas jak najmniej. Producenci budowlani i remontowi dobrze wiedzą, że klient wykonujący remont będzie musiał je kupić, zatem nic dziwnego, że sprzedaje je w tak dużych cenach.