Wiele firm widząc jakiś czas temu pewną niszę na rynku, zajęło się szeroko pojętym marketingiem internetowym. Ich działalność rozpoczynała się zwykle od prowadzenia i administracji stron internetowych swoich klientów. Dzisiaj to właśnie pozycjonowanie jest głównym źródłem dochodu. Jest to także główny rodzaj działalności, chociaż trzeba zaznaczyć, że firmy pozycjonujące podejmują się także innych zleceń. Nie można bowiem liczyć tylko na pozycjonowanie odpowiednich fraz.

Firmy tego typu zajmują się też umieszczaniem wszelkiego rodzaju reklam oraz kampanii reklamowych. Mogą być one różne i są uzależnione tylko i wyłącznie od możliwości finansowych zleceniodawcy. Firmy pozycjonujące funkcjonują praktycznie w każdym dużym mieście, a z tego względy, że tego typu działalność można prowadzić w zdalnej formie, również i w mniejszych miastach działają firmy pozycjonujące. Warto się przyglądać tej działalności, aby w przyszłości być może spróbować samemu rozkręcić taki interes.

Wydaje się bowiem, że pozycjonowanie nie zniknie tak szybko z ekranów naszych monitorów i będzie się maiło dobrze. Pracownicy także będą mogli liczyć na zatrudnienie w tym sektorze informatycznym. Warto też pomyśleć nad stworzeniem odpowiednich kierunków na uczelniach wyższych, aby kadry zajmujące się wyrazami i frazami były odpowiednio wykształcone. Można także pomyśleć o klasach kierunkowych w szkołach średnich oraz w gimnazjach. Warto bowiem szkolić już najmłodszych w tym zakresie. Świat będzie zapewne cały czas w kierunki świata multimediów i informatyki.