W języku angielskim pozycjonowanie nosi nazwę positioning. Obecnie pozycjonowanie uważane jest za niezwykle kompleksowa usługę. Usługa ta w dużej mierze polega przede wszystkim na wypromowaniu serwisu internetowego, jaki istnieje w wielu nowoczesnych wyszukiwarkach internetowych. Obecnie to właśnie wyszukiwarki internetowe są głównym źródłem informacji o wszystkich serwisach, jakie występują w Internecie. Dodatkowo pozycjonowanie uważane jest także, za jedną z najskuteczniejszych form promocji, jaka istnieje w sieci.

Jak dowodzą badania przeprowadzone wśród internautów najczęściej odwiedzamy dwie pierwsze strony, które znajdują się na liście wyszukiwarki? Z tego też względu, większość użytkowników bardzo rzadko dociera do stron znajdujących się na dalszych pozycjach, a to sprawia, ze są one bardzo rzadko odwiedzane, a przez to nie cieszą się popularnością i nie przynoszą żadnych rezultatów finansowych. Taka sytuacja sprawia, że dla wielu użytkowników stron internetowych głównym priorytetem jest istnienie w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania. Obecnie istnieje bardzo wiele firm, które, na co dzień w profesjonalny sposób zajmują się pozycjonowaniem stron internetowych, zaś ich wszystkie działania opierają się o dogłębną analizę serwisu. Dodatkowo zajmują się one sprawdzeniem wszystkich działań konkurencji. Jeśli chcemy, aby nasze pozycjonowanie strony pod każdym względem było właściwe oraz aby przynosiło nam ważne i efektywne działania, wówczas najlepiej jest poprosić o pomoc profesjonalnie działającą firmę, której można zlecić wygenerowanie strony internetowej.

Tylko profesjonalne działania, przyniosą nam korzyści oraz sprawią, że nasza strona znajdzie się na najlepszych miejscach w wyszukiwarce internetowej. Tylko dzięki profesjonalnemu pozycjonowaniu mamy szansę osiągnąć sukces w sieci, a tym samym zyskać wielu internautów, którzy będą odwiedzać naszą stronę regularnie. To z kolei przyniesie nam efekty materialne, oraz zwiększy nasze dochody w branży.