Pozycjonowanie to dzisiaj dla wielu internautów chleb powszedni, ponieważ wielu z nich się tym na co dzień zajmuję. Darmowe pozycjonowanie istnieje chyba tylko w snach, więc jest to całkiem opłacalnym zajęciem a przez to angażuje się w nie coraz więcej osób, powstają nawet firmy, które się tym zajmują profesjonalnie.
Precle (presell page) są to przede wszystkim linki. Linki są ich najważniejszą i integralną częścią. Czemu? Ponieważ zasadniczo precelki to artykuły z linkami, a te linki w treści precla przenoszą osobę je czytającą na stronę, którą precel ma reklamować, bez linków więc cała ta metoda nie miałaby raczej najmniejszego sensu.
Pisanie precli z pozoru nie jest zajęciem szczególnie trudnym, jednak pojawiają się pewne przeszkody. Jedną z największych przeszkód jest z pewnością to, że jest to zajęcie niebanalnie nudne, ponieważ często trzeba pisać na temat, który jest nam całkowicie obcy, a nawet jak się z nim jakoś dogłębnie zapoznamy, okazuje się być nudny jak flaki z olejem. A precli na jego temat trzeba niejednokrotnie napisać bardzo dużo.