Artykuły

Przyjęcie weselne we Wrocławiu

Osoby, które zdecydują się wstąpić w związek małżeński stają przed wieloma problemami związanymi z organizacją całej uroczystości. Trzeba przecież ustalić odpowiedni termin i zgrać go z wynajęciem sali, ustalić jadłospis, sporządzić listę gości, wynająć samochód… Ilość rzeczy do zrobienia wydaje się nie mieć końca, a to dopiero początek przygotowań.

Jedną z najważniejszych rzeczy z jaką muszą uporać się organizatorzy wesela jest wybór i wynajęcie odpowiedniego miejsca na urządzenie przyjęcia. Zadanie to może na pierwszy rzut oka wydawać się błahe, ale zazwyczaj dla osób nie obytych w branży, jest to wręcz karkołomne przedsięwzięcie. Sala musi nie tylko pomieścić wszystkich gości, ale również zapewnić im menu na właściwym poziomie. Jednak najczęstszym problemem napotykanym przez młodych jest brak wolnych terminów. Trzeba sobie zdać sprawę, że dom weselny (o ile jest wart zachodu) ma często rezerwacje nawet na dwa, trzy lata do przodu. Na nic więc zdadzą się błagania panny młodej. O dobrej sali trzeba pomyśleć ze sporym wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli planuje się urządzanie wesela w większym mieście np. we Wrocławiu. Jeśli odpowiednio wcześnie nie zadba się o rezerwację, to może się okazać, że gości trzeba będzie przyjmować spory kawał od granic miasta.

275668581_55d82bf2e0_b
Szukając dobrego miejsca w stolicy Dolnego Śląska najlepiej jest skorzystać z internetu.

W dowolnej wyszukiwarce wystarczy wpisać hasło “sala weselna we Wrocławiu” i spośród wyników wybrać te najbardziej interesujące. Żeby jednak uniknąć rozczarowań dobrze jest pamiętać, że najatrakcyjniejsze miejsca na bankiety mogą być zajęte w czasie jaki nas interesuje.

Kolejną bardzo ważną kwestią przy organizacji wesela jest ułożenie odpowiedniego menu.

Zazwyczaj może nas w tym wyręczyć specjalista zatrudniony w danym lokalu, ale dla lepszego efektu warto przekazać mu szczegółowe informacje o preferencjach gości. Może się bowiem okazać, że dla naszych przyjaciół – wegetarian przygotowano same mięsne posiłki. Taka sytuacja z pewnością niekorzystnie odbije się na atmosferze, a przynajmniej będzie mocno niezręczna.

Gościom trzeba również zapewnić odpowiednie trunki.

Do przeszłości należy już zwyczaj, że na weselach pija się wyłącznie wysokoprocentowe alkohole. Dzisiaj w dobrym guście jest proponowanie różnych napojów do wyboru. Na stole, obok tradycyjnej wódki weselnej, powinny się również znaleźć przynajmniej dwa rodzaje wina. Szczególnie docenianym przez weselników gestem jest zapewnienie małego barku, zwykle gdzieś w rogu sali, przy którym będzie można popróbować różnego rodzaju alkoholi. Na takim stole nie powinno zabraknąć trunków premium takich jak koniaki, whisky, brandy itd. Tradycjonaliści z pewnością docenią też, swojsko wyglądającą, bańkę z bimbrem.

Gdy już zadbano o podniebienia gości trzeba również zapewnić im muzykę do zabawy. Tradycyjnie, na tego typu okazje, wynajmuje się zespół muzyczny specjalizujący się w weselnych szlagierach, jednak coraz częstszą praktyką jest zaproszenie dj’a, który równie dobrze potrafi zadbać o nastroje.

źródło: http://wroclaw.restauracja-atmosfera.pl/pl/wesela

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)