Blizzard naprawdę się nad tym napracował. Tysiące questów na wielkim świecie, to jest dopiero to. Nieważne na jakim obszarze buszujemy, zawsze znajdzie się kilkanaście lub kilkadziesiąt przeróżnych questów, niektóre są naprawdę fajne. Chociaż itak nie umywają się one do questów na instancjach. Często trzeba nieźle kąbinować zanim się questa wykona, czasami nawet 20 osób nie jest w stanie wymyśleć co dalej. Wtedy zaglądają oni na strony fanowskie, gdzie jest wszyskto opisane… Ale gdzie tutaj klimat RPG?

Niestety, większość ludzi grających w WOWa nie ma pojęcia o celu grania w te gry. Dla nich to po prostu kolejna nawalanka, w której trzeba zdobyć jak najszybciej i jak najlepsze przedmioty, wbić lvl i być tak zwanym „koxem”. Przykre, ale prawdziwe. Twórcy wymyślili questy różnorakie, od takich typowo „debilnych” (nawet kretyn potrafi to zrobić) aż po quetsy dla ludzi myślących logicznie i szybko.

Można dostaćz adanie wybicia „miliarda” potworów w obszarze i na tym koniec, lub dostać łańcuch questów, w których musimy porozmawiać z danym NPC, wyciągnąć od niego informację, wykorzystać ją w odpowiedni sposób itd. Za te trudniejsze questy oczywiście dostajemy lepsze nagrody i więcej expa, ale Blizzard zdawał sobie sprawę, że każdy używa pomocy do questów, dlatego te najlepsze itemki questowe są po prostu bronione przez hordy masakrycznie mocnych mobów. A wszystko przez te dzieciaki chcące mieć „koxarską” postać.

W World of Warcraft dysponujemy bardzo różnymi profesjami do nauczenia. W zależności od klasy, jaką sobie wybraliśmy powinniśmy wziąć zupełnie inne profesje. Warrior czy paladyn powinni wziąć Blacksmithing i Mining. Mining to jedna z najlepszych profesji do zbierania kasy, niektóre złoża osiągają niewyobrażalne sumy pieniędzy, w ciągu dnia zbierania surowców można zarobić nawet kilkaset gold, co oznacza, że bardzo łatwo sięwzbogacić. Ale nie ukrywajmy, że wzbogacić się można również alchemią, niektóre mikstury są naprawdę potrzebne i niełatwe do zdobycia. Wbicie reputacji EXALTED w Shattrah City, aby dostać parę przepisów to naprawdę kupa roboty.

Do tego każdy alchemik ma niedużą szansę na wymyślenie przepisu (a raczej nauczenie się go) podczas robienia jakiegokolwiek przepisu, którego się nauczył w Outland. Ale szansa jest tak malutka, że tylko naprawdę doświadczeni alchemicy potrafią robić te mikstury. Kolejną profesją do zarabiania pieniędzy jest skining i leatherworking. BARDZO potrzebne są łątki szyte przez leatherworkera, które dodają bardzo fajne bonusy do przedmiotów. A ściąganie skór z mobów (niektórych) też przynosi sporo korzyści. Oczywiście enchanting jest fajny, chociaż podobno najdroższa profesja w WOWie Koszty enchantera są ogromne – żeby zdobyć składniki trzeba zniszczyć zielony przedmiot (lub lepszy), co oczywiście odbija się na sakiewce enchantera.