Utarło się, że polscy turyści przybywają nad polskie morze wyłącznie w okresie letnim, a to nie do końca prawda. Morze Bałtyckie we wsi Mielno zachwyca nie tylko w czerwcu, ale i listopadzie czy styczniu.

Warto podkreślić, że to właśnie panujący chłód i czystą, niczym nieskażoną przestrzeń zaczyna doceniać coraz większa grupa gości z całej Polski i zagranicy. Kiedy na południu i w centrum kraju panują duże, kilkunastostopniowe mrozy, w północnej części Polski mamy zaledwie kilka kresek poniżej zera, a to doskonałe warunki na spędzenie kilku wolnych dni w towarzystwie przelatujących nad głową mew i rybitw. Bałtyk zmienia się na początku grudnia nie do poznania – morze jest już nieco bardziej wzburzone, a brzeg pokrywa gruba warstwa śniegu i lodu. Piasek jest na tyle zmrożony, że można po nim spacerować wzdłuż linii brzegowej i podziwiać kojące każde nerwy fale. Krajobraz zimowy jest tutaj trudny do opisania i niezwykle zmienny – od bajkowego klimatu rodem z filmu kresowego „Epoka lodowcowa” po romantyczne i chwytające za serce pejzaże.

Bałtyk to nie tylko miejsce, dla osób które chcą zregenerować się przed kolejnym półroczem w pracy, ale także dla turystów ceniących sobie aktywny wypoczynek. Wbrew pozorom Mielno jest jedną z niewielu nadmorskich miejscowości, które ściągają tutaj tylu turystów w okresie od grudnia do lutego. Zmrożony przy gruncie piach to szansa na wycieczkę rowerową o jakiej do tej pory mogłeś tylko pomarzyć. Zimą nad morze warto zabrać ze sobą także narty biegowe i kijki do tzw. nordic walking.

W okolicach Mielna zimą można znaleźć wiele ośrodków agroturystycznych, w których nie trudno o przejażdżkę konną lub zorganizowanie niewielkiego kuligu dla naszych najmłodszych gości. Wiele osób ceni sobie Bałtyk w tym okresie także za lecznicze właściwości; eksperci podkreślają, że na przełomie grudnia i stycznia powietrze nadmorskie jest znacznie bogatsze w jod, który doskonale wpływa na prawidłowy rozwój naszych dzieci i zachowanie witalności przez dorosłych.