Jadąc nad polskie Morze Bałtyckie każdy z nas ma dylemat jaką miejscowość wybrać. Jest ich tak dużo, że jeśli nie mamy konkretnego miejsca, do którego jeździmy co roku, trudno zdecydować się na coś konkretnie.
Jedną z nadmorskich miejscowości, leżącą w województwie zachodnio – pomorskim jest Mielno.

To duża wioska w powiecie koszalińskim. Znajduje się tu miejskie kąpielisko, które ma około stu metrów długości. Plaża jest czysta, spełniała w roku 2012 wymogi Unii Europejskiej pod względem jakościowe dla wody.
Na skwerku przy Urzędzie Miasta w Mielnie znajduje się pomnik jelenia. To symbol miasteczka, który stoi w Mielnie od zawsze. Został ufundowany w okresie międzywojennym przez jednego z ziemian, miał stanowić pamiątkę udanego polowania. Figura przedstawia naturalnej wielkości zwierzę, wykonana jest z metalu, a ustawiona na betonowym postumencie. Każdy, kto przyjeżdża do Mielna chce mieć właśnie z nim zdjęcie.
Przy wyjściu na plażę przy ulicy Kościuszki znajduje się równie popularny pomnik. Przedstawia morsa i symbolizuje Międzynarodowy Zlot Morsów, który odbywa się co roku w Mielnie, a na który zjeżdżają się morsy z całego świata.
Dla dzieciaków wspaniałą atrakcja jest Park Linowy w Mielnie. Posiada trzy trasy o różnym stopniu trudności, na których mogą przechadzać się zarówno dzieci, jak również starsi. Na trasach znajduje się ponad sześćdziesiąt atrakcji.
W gminie Mielno w niedalekiej odległości od wioski znajduje się najsłynniejsza i najbardziej popularna latarnia morska w Gąskach. Wybudowano ją w czasie zimy na przełomie lat 1877 i 1878. Jej wysokość to niewiele ponad 50 metrów i dzięki temu czyni ją drugą najwyższą latarnią w Polsce. Osadzona jest na fundamentach w kształcie ośmiokąta o średnicy ponad 11 metrów. Latarnia wysyła światło, które widoczne jest z odległości nawet 19,5 mili morskiej czyli 36 kilometrów. Latarnię można zwiedzać, ale aby zobaczyć piękny, zapierający dech w piersiach, należy pokonać kręte schody na górę.
O nocleg w Mielnie nie trzeba specjalnie zabiegać. Miasto oferuje ogromną bazę noclegową o różnym standardzie. Zajrzyj tutaj: http://www.noclegi-online.pl/noclegi/mielno szybko znajdziesz tam dobry i niedrogi pokój.
Oczywiście najcenniejszą atrakcją w Mielnie jest morze. Temperatura wody określana jest jako zmienna. Najniższą Bałtyk osiąga w okolicach lutego, około 1°C, natomiast sezon letni przynosi miłe zaskoczenie, gdyż w lipcu i sierpniu, woda ma nawet 19°C. Duża ilość jodu pomaga wzmocnić odporność i leczyć choroby np. układu oddechowego. Jod zawarty jest również w rybach morskich, soli nieczyszczonej czy owocach morza. Dlatego rodzice chętnie zabierają swoje pociechy na wakacje nad polskie morze, bo mimo niezbyt pewnej pogody, jest wiele innych pozytywnych aspektów.
Na plaży w Mielnie, w sezonie letnim, nad bezpieczeństwem zarówno dzieci, jak i dorosłych, czuwa sześćdziesięciu znakomicie wykwalifikowanych ratowników.