Pogoda za oknem nie przypomina co prawda tych upalnych czerwcowych dni z poprzednich lat, kiedy to głównym zmartwieniem jest jak najszybsze przemieszczenie się z jednego klimatyzowanego budynku do drugiego, ale kiedy lato w końcu przyjdzie na dobre to poza klimatyzacją niezbędne będą i orzeźwiające napoje. Osoby ćwiczące, aktywnie spędzające czas na siłowniach, niekiedy robią sobie również wakacje od treningów. Zwłaszcza tak zwani „sezonowcy” – osoby, które ćwiczą tylko do lata, żeby móc zaprezentować swoją sylwetkę na plaży.

Suplementy diety a alkohol

Osoby, które nie chcą rezygnować z treningów i suplementacji na urlopie, powinny pamiętać, że imprezowy klimat sprzyja spożywaniu alkoholu. Może to mieć nie tylko negatywny wpływ na zdrowie, lecz również niwelować wpływ suplementacji. W jaki sposób? Otóż chodzi głównie o kreatynę. Mięśnie rosną podczas odpoczynku, podczas treningu są tylko nadrywane, zaś sam proces odbudowy następuje podczas odpoczynku. Aby przyspieszyć regenerację można przyjmować kreatynę w formie suplementu diety. Problem w tym, że alkohol w nadmiarze utrudnia syntezę białek, a co za tym idzie odbudowę mięśni. Może okazać się, że trening, pomimo faktu zerwania dużej ilości włókien mięśniowych, nie będzie efektywny, gdyż alkohol będzie przeszkadzać w regeneracji i odbudowie mięśnia. Jeżeli już chcemy spożywać alkohol na wyjeździe wakacyjnym, najlepiej jest próbować raczej lekkich pozycji, czyli piwa lub drinków.

suplementy diety

Drinki

Najlepiej takie, które nie tylko gaszą pragnienie, ale jeszcze rekompensują nieznośne temperatury estetyką podania, kolorami tęczy oraz tzw. „wkładką”. Mowa oczywiście o drinkach, zwłaszcza tych już przysłowiowych – „z palemką” czy w skorupie kokosa – znanych z filmów oraz folderów biur turystycznych. W skrócie chodzi przecież o drinki. Jest ich bardzo wielka różnorodność. Niektóre są bardzo mocne, inne wprost przeciwnie – nie we wszystkich drinkach w ogóle występuje alkohol. Także każdy znajdzie coś, co sprosta w pełni jego oczekiwaniom.

Przepisy

O ile drążenie kokosa w upale może być dość męczącą czynnością, przygotowanie egzotycznego drinka wcale nie musi kosztować wiele trudu czy pieniędzy. Wystarczą ze dwie, trzy butelki, jakieś owoce, kostki lodu, no i oczywiście sprawdzone przepisy. Orzeźwić mogą nie tylko tak znane mieszanki jak Mojito, Long Island Ice Tea czy Margarita, ale i mniej znane drinki i alkohole, na które można się natknąć w jednej z internetowych wyszukiwarek. Warto mieć w zapasie kilka przepisów, aby nie dać się zaskoczyć upałom tak jak drogowcy zimą.