Tango. Taniec ten budzi wiele emocji, zarówno w widzach, jak i w tancerzach, ktokolwiek kiedyś zatańczył tango będzie o tym pamiętał przez całe życie, ponieważ jest to taniec niezwykle pasjonujący i tajemniczy. Początki tanga to oczywiście Ameryka Południowa, gdzie sprowadzani byli afrykańscy niewolnicy zabierając ze sobą swoje zwyczaje, muzykę, taniec i rytmy. Nazwa tego tańca pochodzi od nazwy innego pochodzącego z Czarnego Lądu.

Zanim przekształcił się w obecną formę minęło bardzo dużo czasu, właściwie kilka wieków. Najprawdopodobniej miało na to wpływ przede wszystkim to, że tango z początku swojego istnienia było określane, jako bardzo nie moralny taniec. Tańczony był tylko przez najniższe warstwy społeczne, najczęściej w jakichś przydrożnych barach i spelunach, nie było mowy o tym, żeby tańczyć tango na salonach. Arystokracja uważała, że jest coś uwłaczającego i niewłaściwego.

Tango było tańcem prostytutek, marynarzy i recydywistów, nijak się to miało do najwyższych warstw społecznych. Dopiero w dwudziestym wieku, kiedy tango dotarło wraz z imigrantami do wybrzeży Ameryki, w dobie demokracji, zaczęło powoli wychodzić z cienia i zdobywać uznanie na całym świecie.