Poker jest znana grą nie tylko z Internetu, gdzie gra się w pokerowych pokojach online. Niektórzy z pewnością również znają grę z praktyki, a mianowicie nie raz byli w kasynie i w ten sposób grali – wygrywali lub przegrywali. Jeśli chodzi o tasowanie kart, to w tych dwóch możliwościach grania wygląda to całkiem inaczej. Jeśli chodzi o grę poker w pokoju online, to tam tasowanie jest wykonywane przez program. Tak więc tasowanie w Internecie to prosta sprawa. Jeśli chodzi o świat realny to jak najbardziej w nim tasowanie okazuje się znacznie bardziej skomplikowaną sprawą. W artykule tym chcemy zwrócić uwagę na niektóre elementy tasowania kart.


Jest wiele kasyn na świecie, i należy wiedzieć, że w różnych kasynach można tasować na wiele sposobów. Jednak jeśli chodzi o teren danego kasyna, to wtedy wszyscy krupierzy mają za zadanie tasować karty w ten sam sposób. Aby dowiedzieć się o tym w jakim kasynie jak się tasuje było by trzeba tam się samemu udać lub zapytać osobę, która często gra w takim kasynie. W jednym z kasyn tasowanie przedstawia się w taki sposób, że krupier z kart tworzy dwa słupki, a więc dzieli karty na dwie części. Stara się by słupki te były możliwie tej samej wysokości. Następnie z każdej tali słupków krupier bierze po połowie i przetasowuje je trzy krotnie. Kolejną czynnością wykonywaną przez krupiera jest dobieranie raz z prawego jak z lewego słupka każdorazowo po około pół tali do wspomnianego już trzykrotnego tasowania.

Oczywiście te pierwsze dwie połówki tali zostają odłożone na osobne słupki. Cykl tego tasowania kart w grze poker powtarza się aż do momentu kiedy wszystkie karty znajdować będą się na dwóch kupkach przetasowane. Jak już wspomnieliśmy istnieje wiele sposobów tasowania kart. Ten wyżej przez nas opisany jest najbardziej popularny. Nie oznacza to jednak, że zawsze we wszystkich kasynach się go stosuje. Czasem tradycja wymaga innego tasowania kart. Zanim zaczniemy grać w pokera warto jest poznać sposoby tasowania kart, chociażby te najpopularniejsze.