Coraz popularniejsze wśród różnych osób stają się telewizory, które posiadają funkcję prezentowania obrazu w formacie 3D. Takie telewizory wykorzystują jedną z dwóch technologii do wyświetlania obrazu 3D. Jedną z nich jest technologia pasywna, drugą aktywna.

Poszczególne technologie różnią się wykorzystywanymi okularami, kosztem adaptacji sprzętu, a co za tym idzie kosztem całego telewizora.

Do nadal popularnych sprzętów możemy zaliczyć telewizory LED, które na ten moment różnią się jeszcze ceną w porównaniu do telewizorów 3D.

Obecne telewizory LED posiadają większość niezbędnych funkcji takich jak możliwość podłączenia dowolnej karty pamięci, możliwość łączenia się z Internetem i wykorzystanie technologii skype do wideo rozmów, wszystkie standardowe wejść. Możliwość nagrywania oglądanego filmu na zewnętrzny dysk itd.

Telewizory LED do prezentowania obrazu na ekranie wykorzystują technologię diod LED, które podświetlają piksele na ekranie. Dzięki zastosowaniu tej technologii obraz na takim ekranie jest w znacznie lepszej jakości niż w przypadku telewizorów LCD.

Dodatkowe funkcje poprawy obrazu umożliwiają uzyskanie znacznie lepszego nawet mimo posiadania sygnału, który nie spełnia standardu HD.

Jeżeli dodatkowo posiadamy kanały HD to obecnie praktycznie każdy telewizor posiada opcję prezentowania obrazu w jakości HD bez utraty jakości. Większość telewizorów posiada pełne HD 1080p jednak warto jest przyjrzeć się, czy telewizor, który nas interesuje zamiast literki p nie ma i, która oznacza opcję HD Ready. Obraz  w takim telewizorze nie ma aż takiej jakości jak pełne HD 1080p.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie danego telewizora w formacie HD warto jest podjąć wcześniejsze konsultacje np. z pracownikiem sklepu RTV, lub wykorzystać dostępną w Internecie wiedzę i informacje w celu lepszego przejrzenia wybranego modelu pod kątem możliwości. Wybór właściwego telewizora nie jest sprawą prostą i bez odpowiedniego przygotowania może to być problematyczne, dlatego nie warto podejmować pochopnej decyzji.