Termometry przeszły rewolucje w ostatnich latach. Wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy Unia Europejska zakażała sprzedaży termometrów rtęciowych. Specjaliści doszli do wniosku, że takie termometry szkodą zdrowiu i tym sposobem przestano je produkować. Oczywiście w naszych domach są one jeszcze dostępne, bo jeśli ktoś takiego termometru nie stłucze to on nigdy nie przestanie działać. Czy to była słuszna decyzja czy nie trzeba samemu ocenić. Dla porównania tę samą rtęć mamy w żarówka energooszczędnych i nikomu to już nie przeszkadza. 

Jaki wybrać termometr dla dziecka?

Na pewno taki, który będzie bardzo dokładny. Jeśli chcemy postawić na elektronikę to wybierajmy termometry:

  • droższe,
  • lepiej wykonane,
  • dokładniejsze,
  • bezpiecznie.
medyczny_sklepik_logo

medyczny_sklepik_logo

Trzeba się liczyć z wydatkami rzędu kilkuset złotych na taki termometr. Znajdziemy je w sklepie medycznym http://medyczny-sklepik.pl/, który ma przygotowaną ofertę dla rodziców, którzy chcą kupić coś, co spełni ich wszystkie oczekiwania. Na pewno nie można kupować bardzo tanich termometrów, bo one do niczego się nie nadają. Będą przekłamywały temperaturę nawet o kilka stopni, dlatego trzeba się poważnie zastanowić nad modelem elektronicznym bezdotykowym porządnej firmy. Tylko wtedy, kiedy zbadamy dziecku temperaturę będziemy mieli pewność, że na pewno jest ona taka jak pokazuje wyświetlacz. Jak badać temperaturę dziecku?

  1. na czole,
  2. pod pachą,
  3. z odległości nie mniejszej niż pół centymetra, ale nie większej niż trzy centymetry. Pamiętajmy żeby ta odległość była utrzymywana przez cały czas pomiaru.

Ważne jest to żeby w urządzeniu były dobre baterie, bo one też mają wpływ na jakość odczytu. Mało tego, jeśli dziecko jest mocno spocone to zamiast zmierzyć temperaturę ciała zmierzony zostanie pot i wtedy będzie spore przekłamanie. Jeśli nie chcemy mieć problemów z pomiarami to postarajmy się wybrać termometr, który wcześniej sprawdzimy. Pamiętajmy o tym, że jeśli dane urządzenie nie spełnia naszych oczekiwań to mamy kilka dni na jego oddanie. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza, że wcale nie jest łatwo wybierać termometry, które spełniają nasze wszystkie oczekiwania. Można to robić metodą prób i błędów albo po prostu trzeba postawić na takie urządzenie, które kosztuje trzysta złotych. Wtedy na pewno dostaniemy to, czego szukaliśmy. Jakość wykonania i precyzja zawsze idą w parze z ceną. To nie dotyczy tylko termometrów, ale innych urządzeń takich jak dla przykładu inhalatory. Producenci dają nam to, co mają najlepsze, ale nie za darmo i trzeba mieć tego świadomość.