Wczasy nad morzem w Rewalu to gwarancja udanego wypoczynku bez względu na pogodę. Nawet jeżeli aura zawiedzie, sam Rewal jak i miejscowości okoliczne oferują taki natłok atrakcji turystycznych, że na pewno wystarczy na dwutygodniowy pobyt nad Bałtykiem.

Rewal to średniej wielkości kurort nadbałtycki oferujący niezwykle dobrze rozwiniętą i stosunkowo nowoczesną bazę noclegową. Ponadto baza gastronomiczna i to czym Rewal szczególnie się chwali czyli zaplecze sportowo-rekreacyjne stanowiące o sile aktywnego wypoczynku w Rewalu i kurortach sąsiednich.

Wszystkie większe kurorty gminy Rewal posiadają okazałe kompleksy sportowe z boiskami, kortami tenisowymi i skate parkami a także kryte hale sportowe.

To idealna alternatywa na niesprzyjająca aurę dająca przewagę takim kurortom jak:

  • Rewal
  • Niechorze
  • Pobierowo
  • Pustkowo

Zdumiewającym jest jednak fakt, że Rewal jest kąpieliskiem nadmorskim które jako ostatnie pośród nadbałtyckich kurortów gminy dostał prestiżowy certyfikat Błękitna Flaga.
Długoletnie starania Rewal o ten ekskluzywny certyfikat w przeszłości spalały na panewce z uwagi na niewystarczająca infrastrukturę w bliskim sąsiedztwie plaży. Chodzi tu o szeroko pojęte promocję tematu ochrony środowiska naturalnego, o bezpieczne zejścia na plaże, zapewnienie czystości, dostępność toalet i natrysków, monitorowanie plaży itp. W roku 2012 udało się władzom Rewala przejść z sukcesem weryfikacje międzynarodowego wyróżnienia i odznaczenie Błękitna Flaga – gwarancja bezpiecznego wypoczywania na plaży w harmonii z naturalnym środowiskiem, zatrzepotała nad rewalską plażą.

Na tej operacji zyskał niewątpliwie cały ośrodek a w szczególności centrum Rewala i dzielnica nadmorska. Dzisiaj można tam wygodnie usiąść i zrelaksować się, odprężyć się na licznych ławeczkach, podziwiać wyjątkowe stalowe rzeźby prezentujące słynne wieloryby które wyłowiono kilka-set lat temu w sąsiednim Trzęsaczu i dać swoim dzieciom pobawić się pośród ciekawych fontann.

Atrakcją jest dodatkowo przylegający do wybrukowanego placu w centrum Rewala wspaniały i duży taras widokowy tuż nad plażą. Z tarasu widokowego można podziwiać uroki polskiego morza oraz brzeg morski ciągnący się aż po horyzont. Taras widokowy zapełnia się robiącymi pamiątkowe zdjęcia turystami praktycznie przez cały dzień jednak wyjątkowo oblegany jest wieczorami kiedy stanowi świetny punkt obserwacji zachodzącego za linię horyzontu słońca.