Palenie papierosów, picie kawy, korzystanie ze słodyczy powoduje z czasem powstawanie ciemnego osadu na naszych zębach.

Korzystanie z tradycyjnych past do zębów oczyszcza nasze zęby i  chroni przed próchnicą, jednak nie daje efektu wybielającego, lub ten efekt jest bardzo mały. Jak w takim razie można  sobie poprawić biel zębów? Istnieje kilka metod.

Wizyta u dentysty

Istnieje cała seria zabiegów dentystycznych, które powodują wybielanie zębów. W zależności od wybranej metody będziemy mieli różne ceny, ale też różne czasy potrzebne na osiągnięcie efektu oraz różne czasu utrzymania się efektu wybielania.

Podstawowym zabiegiem jest samo oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego oraz nalotu, a następnie zastosowania specjalistycznych substancji, które powodują wybielanie zębów.

Specjalistyczne pasty wybielające

Tradycyjne pasty wybielające mają dobre efekty, jednak jeszcze lepsze efekty można osiągnąć takie przez takie produkty jak np. biała perła. Jest to  seria produktów dentystycznych przeznaczonych do samodzielnego stosowania, których celem jest skuteczne wybielanie zębów.

W skład serii produktów wchodzą między innymi pasta do zębów, płyn do płukania ust, czy też specjalistyczne żele wybielające.

Profilaktyka dentystyczna

Oczywiście możemy uniknąć większości tego typu problemów przez regularne mycie zębów po każdym posiłku jak również po wypiciu napojów typu kawa. W ten sposób możemy nieco opóźnić powstawanie nalotu i przebarwień na zębach.

Licówki i inne zabiegi dentystyczne

Widoczne u wielu gwiazd Hollywood śnieżnobiałe i równo zęby to efekt najczęściej zastosowanych licówek. Jest to specjalna warstwa nakładana bezpośrednio na zęby, która służy do uzyskania dowolnego odcienia bieli oraz nadaniu zębom dowolnych kształtów. Zabieg ten wymaga kilku wizyt u dentysty, a efekt końcowy to tak naprawdę nie dosłowne zacementowanie dodatkowej warstwy sztucznego zęba na nasz ząb prawdziwy.

Zabieg ten stosuje wiele gwiazd i w zależności od oczekiwanej trwałości i efektu estetycznego musimy wydać na niego odpowiednią ilość pieniędzy.