Od kilku lat, konto bankowe wymagane jest od ludzi w wielu sprawach. Pierwszą styczność z kontami bankowymi posiadamy już w wieku liceum / studiów, gdzie musimy założyć konto, na które będą przychodzić nam stypendia i innego rodzaju profity. W późniejszym czasie konto bankowe potrzebne jest do pracy, gdyż 90% firm przelewa wynagrodzenie pracownikom na konto bankowe. Zatem warto wybrać odpowiednie konto na start, aby za niego nie płacić.

Wiele banków na Polskim rynku reklamuje swoje oferty jako darmowe konta bankowe, ale 90% z nich jest płatnych. Reklama zawiera regulamin, który wyświetlany jest małym druczkiem w którym pisze, że konto jest darmowe tylko i wyłącznie po spełnieniu określonych wymagań.

Wymagania banków

Wiele banków dołącza nam do konta kartę debetową, którą możemy używać do płatności Internetowych oraz do odbierania gotówki z bankomatów. Tego typu karta zazwyczaj kosztuje nas 4-10 zł miesięcznie, w zależności od banku. Tak więc konto bankowe jest darmowe, ale płacimy za kartę.

Opłata ta za kartę sprawia, że konto staje się płatne dla jego posiadacza, karta jest nam potrzebna, ponieważ musimy jakoś wybierać pieniądze, jeżeli nasz bank nie posiada placówki w naszym rejonie. Banki oferują możliwość zniesienia tej opłaty, ale tylko pod warunkiem, że będziemy używać karty do transakcji bezgotówkowych (musimy płacić kartą w sklepie itd.), a suma transakcji w ciągu miesiąca musi przekroczyć od 200-400 zł w zależności od banku i jego zasad.

pieniadze

Prosta sprawa dla aktywnych

Wybór konta bankowego dla aktywnych użytkowników karty będzie dość prosty, ponieważ większość kont będzie dla nich zupełnie darmowa. Jednak pamiętajmy o tym, że są osoby, które raczej karty nie będą używać w innym celu jak do wyciągnięcia pieniędzy z bankomatu. W tym przypadku należy rozważyć odpowiednie konto dla siebie, za które nie będziemy płacić.

Analiza stron oraz ofert bankowych jest nudna i długo zajmuje, ponieważ reklamy mówią co innego a regulamin oferty bankowej co innego. W tym przypadku najlepiej skorzystać z rankingu kont bankowych, który pomoże nam w dokonaniu wyboru.

Ranking kont bankowych?

Strona tego typu to zbiór ofert bankowych wraz z zaletami oraz wadami danej oferty, a także warunkami, które musimy spełnić aby bezpłatnie móc z danej oferty korzystać. Wszystko na stronie jest przejrzyste i opisane w skrócony sposób, przez co nie musimy czytać setki stron z regulaminami i szukać kruczków, które zostały zastawione.

Właściciele tego typu stron zapoznali się z regulaminami banków oraz ich ofertami, a następnie przygotowali na ich podstawie skróconą ofertę dla użytkowników. Przykładem tego typu strony jest chociażby: http://bankowe-konto.pl/, w wyszukiwarce google, znajdziesz Wiele innych stron tego typu.