Coraz częściej wiele osób pyta mnie czy warto było zainstalować sobie to całe oświetlenie led. Przyznam, że trochę kasy mnie kosztowało, ale za to efekt jest niezły do tego jeszcze mocno liczę, że w miarę szybko zacznie się zwracać w postaci przynajmniej nieco mniejszych rachunków za prąd.

Co zrobiłem?

Zainstalowałem sobie listwy led jako oświetlenie sufitowe w salonie oraz w kuchni. Początkowo zastanawiałem się czy wybrać klasyczne halogeny, czy led ale sprzedawca był na tyle profesjonalny, że poinformował mnie grzecznie, że halogeny są fajnie – do czasu jak przychodzi pierwszy rachunek z elektrowni. To też wybrałem diody led.

Co mogę powiedzieć bazując na własnych doświadczeniach

Jako że to w sumie nadal świeża instalacja to nie wiele mogę powiedzieć odnośnie rachunków za prąd, ale na pewno ładnie to wygląda. Jak popstrykam jakieś fotki to wrzucę dla was na bloga.

W sumie mogę powiedzieć, że tego typu oświetlenie rewelacyjnie sprawdzają się jako oświetlenie kuchni. Poza tym, daje znacznie mocniejsze światło niż się pierwotnie spodziewałem, a właśnie taki mocne światło niewątpliwie powinno emitować dobrze zaplanowane oświetlenie kuchni. Poza tym uważam, że oświetlenie kuchni jest o tyle istotne, że w kuchni spędzamy wiele czasu robiąc manualne czynności. Widziałem też w sklepach specjalne lampy led produkowane do montażu w pomieszczeniu. Są one dedykowane głównie dla osób uznających innowacyjność w swoim mieszkaniu, bo wyglądają dość nowocześnie. Przy czym stosując listwy można w pełni schować instalacje dla oka domowników i widzimy tylko światło. Lampy led oferują podobnie jak listwy dość szerokie możliwości w zakresie koloru naświetlenia. Prócz tego jest to technologia bliska ekologii, co obecnie też jest dobre. Lampy led pomalutku spychają z rynku do tych czas jakże lubiane halogeny, których popularność była dotychczas dość wysoka. Ale naszym zdaniem lampy led tworzą dużo korzystniejsze światło od halogenów – a przynajmniej takie są moje odczucia.

Podobne Tematy:

  • http://aorel.weebly.com/kuchnia-sufitowe-swietlenie.html