Przemyślenia

Wykończenie wnętrz

Niektórym z nas remont bez wykończeni nie jest niczym złym. Jednak trzeba przyznać, że przykładowo panele podłogowe, bez wykończeniowych listew wyglądają niezbyt schludnie i elegancko. Zwłaszcza, jeśli mamy ściany odsłonione. Jeżeli natomiast możemy zakryć je meblami – kanapą czy regałami – to można to umiejętnie ukryć.


Oczywiście najlepiej jest wykończyć remont od początku do końca. Przecież być może za rok czy dwa lata czasu będziemy chcieli zmienić wystrój wnętrza. I wtedy będziemy musieli remontować je od nowa i od nowa wydawać swoje cenne pieniądze oraz poświęcać czas. Remontowanie małego, kilkupokojowego mieszkania nie jest jeszcze tak dużym wyzwaniem. Jednak wyremontowanie całego domu – na przykład jednorodzinnego – to zadanie, które jest o wiele droższe i o wiele bardziej wymagające niż położenie nowej podłogi czy też położenie gładzi na wszystkich ścianach. Najczęściej jeśli remontujemy duży dom, robimy to od podstaw. Nie ma sensu robić remontu na pół gwizdka, ponieważ wszelkie niedopracowania prędzej czy później wyjdą na jaw i będą wyglądały jeszcze gorzej niż przed samym remontem. Odpadający tynk, niedoklejona tapeta. Takich rzeczy można przecież uniknąć. Pod warunkiem, jeśli odpowiednio wcześniej przygotujemy powierzchnię, którą będziemy chcieli odnawiać. Jeżeli będziemy chcieli na ścianach położyć nową tapetę, musimy wiedzieć o tym, że ścianę należy wcześniej oczyścić i zrobić wszystko tak, by była ona na tyle gładka, żeby tapeta nie odklejała się po kilku tygodniach czy nawet miesiącach. Cały proces oczyszczania ścian do tapetowania można porównać do malowania damskich paznokci. Najpierw trzeba je odtłuścić, żeby później lakier był gładki i błyszczący.

Podobnie jest przecież z samym malowaniem ścian. Nie można przecież malować gołej ściany bez położenia gładzi, która nada ścianie porządny wygląd. Niestety wbrew temu, że w Internecie czy w sklepie budowlanym znajdziemy pomoc w przeprowadzeniu remontu, jednak w rzeczywistości należy to dokładnie przemyśleć i zaplanować, by remont nie ciągnął się dniami, a nawet tygodniami.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.9/10 (16 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)
Wykończenie wnętrz, 6.9 out of 10 based on 16 ratings