Niemalże każda kobieta marzy o własnym ogrodzie różanym, w którym znalazłyby się przykładowo róże pnące, róże wielokwiatowe czy róże parkowe. Bez wątpienia są to wyjątkowo piękne kolorowe pachnące kwiaty, którym żaden inny kwiat nie dorównuje swoją urodą. Ogród usiany różami potrafi sprawić, że nawet największy przeciwnik tych kwiatów się w nim zauroczy.

Sadzonki róż kupujemy na wiosnę i wiosną rozpoczynamy sadzenie nowych kwiatów, odkopujemy wtedy też opatulone przed zimą nasze róże zeszłoroczne, które krótko przycięliśmy i dobrze okopcowaliśmy, aby przetrwały trudny zimowy czas. To bardzo ważne, dzięki dobremu przycięciu jesienne wiatry nie uszkadzają korzeni róż poprzez targanie zbyt wysokich krzewów, zaś dobre kopce sprawiają, że słabe różane korzenie są dobrze ochronione przed szkodliwym dla nich mrozem.

Wszelkie jesienne prace, które dobrze wykonaliśmy oraz późniejsze nawożenie róż odpowiednim nawozem, sprawi, że róże wielokwiatowe (http://hyzowie.com/22-roze-wielkokwiatowe) odwdzięczą się nam swoim pięknymi i pachnącymi kwiatami.

Cóż z tego, że róże posiadają kolce, przy odpowiednim obchodzeniu się z nimi i pamiętaniu o tym fakcie, nie zrobimy sobie krzywdy.

piękno róż zachwyci każdego amatora kwiatów

Jeśli chodzi o róże pnące, powinniśmy wiedzieć, że nie każdy czas jest dobry na przycinanie ich, najlepiej ciąć je po czwartym roku rośnięcia w naszym ogrodzie.

Róże najlepiej rosną na glebie piaszczysto-gliniastej z dodatkiem próchnicy, lubią środowisko zasadowe w miejscach nasłonecznionych. Bardzo źle natomiast znoszą miejsca od strony północnej. Należy bardzo dokładnie odchwaścić stanowiska, które przygotowujemy dla róż, dobrze przekopać ziemię i następnie posadzić kwiaty.

Sadzonki róż najpewniej jest kupić w sklepach ogrodniczych, wtedy mamy pewność, że kupione kwiaty są zdrowe i wolne od szkodników.

Czasami zdarza się, że nasze kwiaty zaczynają zamieszkiwać szkodniki. Wówczas np. mszyce najlepiej jest zwalczyć opryskiem, obok sztucznych preparatów, można samodzielnie wykonać z cebuli swój własny, naturalny środek, który zwalczy mszyce bardzo dokładnie.

Ogrodem różanym cieszyć się możemy zawsze wtedy, kiedy należycie opiekujemy się różanymi kwiatami, przestrzegamy ściśle wszelkich zasad pielęgnacji róż, wtedy to właśnie odwdzięczy się nam cały nasz różany zespół kwiatów zasadzony i wypielęgnowany w naszym ogrodzie.

Ważne też jest podlewanie róż, cały czas należy dbać aby ziemia pod nimi nie była sucha, dobrym rozwiązaniem jest system kropelkowego nawodnienia, natomiast jeżeli podlewamy je ręcznie najlepiej róbmy to rano.