W twojej szafie na pewno znajdą się spodnie, koszule i krawaty, w których po prostu wyglądasz obciachowo. Dziś podpowiemy ci, jak powinieneś się ubierać po trzydziestce i udowodnimy, że białe skarpetki wcale nie są odpowiednie na wieczorne spotkanie z kobietą.

Raz na zawsze zapomnij o dotychczasowych przyzwyczajeniach

skarpetki

Fotografia zgodnie z licencją rankingu Skarpetki do Garnituru: skarpetkidogarnituru.net.pl

1. Wyrzuć to: czarne i białe skarpetki, koniecznie przed kostkę [stopki]

Tak, stopki i to w dodatku czerni lub bieli może i nadają się na mecz tenisa, ale na pewno nie na wyjście do pracy, randkę, kino albo spotkanie z klientem w sali konferencyjnej. Bądź poważny, czy naprawdę ktoś wyjął się żywcem z lat 70? Przespałeś ostatnią gwiazdkę? Jaki jest realny powód, dla którego je nosisz?

[…] jeśli chcesz podobać się kobietom, stawiaj na kolorowe skarpetki. Może niekoniecznie te z wizerunkiem Smerfa albo Muminka, ale coś równie oryginalnego, jednak nie budzącego dwuznacznych emocji – mówią nam eksperci marki Skarpetki do Garnituru.

Przy stylizacjach garniturowych stawiaj na klasykę, czyli kolorowe skarpetki, ale bez wzorów (gładkie, jednolite wykończenie). W ten sposób będziesz miał gwarancję, że nawet w formalnych okolicznościach nie będziesz czuł się skrępowany.

2. Spodnie z obniżanym krokiem i łańcuchem od szlufki do nogawki

Daj sobie spokój ze wszystkimi spodniami, w których uwielbiałeś chodzić do liceum. Jeśli masz już za sobą 30. urodziny, popularne spodnie typu skate, w których chodzi popkultura hip-hop nie są na miejscu – nawet, jeśli masz wolne i właśnie wybierasz się z synem na wspólne wakacje.

Dresy też odpadają. Ewentualnie tylko na szybkie wyjście po bułki na kolację, nic więcej.

3. Niedopasowana do ciała koszula, którą dostałeś w prezencie od mamy

My zdajemy sobie sprawę, że pewnych rzeczy nie warto odmawiać, ale poszerzaną koszulę, która nijak nie pasuje do twojej szczupłej sylwetki powinieneś odłożyć na bok. Nie ukryjesz jej nawet pod elegancką marynarką.

Jak poznać, że twoja koszula to powód do wstydu? Jeśli włożysz ją do spodni, a po kilku minutach zrobi się z niej charakterystyczny dzwon wokół twojej talii. Uwierz, że to naprawdę słabo wygląda.

4. Zbyt duży, prześmiewczo wyeksponowany zegarek

Odpuść pomysł z wielkim, masywnym zegarkiem, za którego kilka lat temu zapłaciłeś kilka dobrych złotych. Dziś modne są ciemne, lekkie tarcze i skórzane paski. Duża klamra to może nie powód do wstydu, ale pod rękawem marynarki na pewno nie będzie wyglądała dobrze. Uwierz nam na słowo.

5. Wątpliwej jakości buty z naturalnej skóry

Co jak co, ale buty to jedna z najważniejszych części twojej garderoby. Zaniedbane buty to wizytówka zaniedbanego mężczyzny. Jeśli chcesz wyglądać stosownie, zainwestuj w nie 300-400 złotych, weź w rękę szczotkę, krem do skóry i pastę. Naucz się dbać o buty. Mama ci tego nie mówiła?

– –

Publikacja powstała przy współpracy z zespołem redakcyjnym marki Skarpetki do Garnituru.