Mężczyźni coraz więcej uwagi przykładają do swojego wyglądu. Zmienił się bowiem ich tryb życia. Współcześnie dbają o swoją cerę, kondycję oraz zdrowo się odżywiają. Często również korzystają z usług salonów kosmetycznych, które oferują im manicure i pedicure. Oczywiście zabiegi tego typu są nieco odmienne niż w przypadku kobiet. Paznokcie żelowe, akrylowe, jako metody przedłużania płytki nie wchodzą w grę, co w zasadniczy sposób ułatwia pracę kosmetyczek.

Klasyczne męskie zabiegi rozpoczynają się od ciepłej kąpieli stóp bądź rąk w wodzie – która zawiera odpowiednią ilość soli bogatej w naturalne składniki, oliwę z oliwek, zioła oraz olejki eteryczne. Dzięki tym preparatom następuje zmiękczenie naskórka, który kosmetyczka może precyzyjnie i bezboleśnie usunąć. Następnie dochodzi do skracania oraz polerowania paznokci specjalnie do tego przystosowaną polerką do delikatnej płytki paznokciowej, tak aby zachować maksymalnie naturalny wygląd. W kolejnym kroku kosmetyczka wycina skórki oraz aplikuje odpowiednie preparaty, które mają za zadanie wzmocnić oraz odżywić płytkę paznokcia, a także odświeżyć skórę dłoni i stóp. W tym celu stosuje się kremy oraz odżywki posiadające w swym składzie jedwab, wapń, perły, proteiny ryżu oraz inne składniki odżywcze.

4717290550_691cc0f734_b

Dla mężczyzn, którzy wolą nieco bardziej innowacyjne metody dbania o stopy – dobrym rozwiązaniem będzie zabieg, w trakcie którego używane są płatki nasączone kwasami. Pozostawia się je na stopie przez około 15 minut, co pozwala usunąć zrogowaciały naskórek bez moczenia stóp i używania frezarki. Kosmetyczka pozbywa się przy pomocy specjalnej szpatułki. Miejsca, w których pozostał łuszczący się osad poleruje się specjalną tarką, następnie pielęgnuje się paznokcie oraz aplikuje na stopę nawilżający krem. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania zabiegów, między innymi świeże rany na stopach, nieregulowana cukrzyca czy też grzybica stóp.

Dla skóry męskich dłoni salony kosmetyczne również posiadają bogatą ofertę zabiegów – które rozpoczynają się od mikrodermabrazji, czyli starcia naskórka za pomocą głowicy z diamentami. Następnie nakładana zostaje bogata w składniki odżywcze maska, która pod wpływem ciepła uaktywnia swoje dobroczynne właściwości regenerujące. Dobrym rozwiązaniem jest także manicure oraz pedicure biologiczny, który odbywa się bez użycia metalowych narzędzi. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane tym mężczyzną, którzy posiadają delikatne i wrażliwe skórki, dłonie oraz stopy, a także cenią sobie naturalność i niewielką ingerencję w płytkę paznokcia.

6278724909_8488e809cb_b

Stylizacja paznokci u mężczyzn jest dla kosmetyczek o tyle łatwa – gdyż zazwyczaj sprowadza się do zabiegów pielęgnacyjnych i kilku ruchów pilnikiem lub polerką. Panowie nie mają tak wygórowanych wymagań odnośnie wyglądu płytki paznokciowej. Należy jej nadać jedynie odpowiedni kształt zbliżony do naturalnego. Malowanie lakierem oraz wszelkie czynności dekoracyjne są zbędne, dlatego salony kosmetyczne chętnie obsługują panów, dlatego też nie warto skorzystać z ich usług.

 

źródło: http://artnail.pl/oferta/pielegnacja-dloni