Jeśli chcemy wyjaśnić pojęcie, jakim jest zaplecze, musimy stwierdzić, że jest to sieć stron internetowych. Strona ta najczęściej służy do podniesieniu rankingu strony pozycjonowanej. Taka sytuacja ma miejsce poprzez odpowiednie umieszczenie linków na danej witrynie internetowej. Wszystkie strony internetowej, jakie występują w Gogle posiadają dane o numerach IP stron. Dodatkowo witryna macierzysta ma też pełny dostęp do WhoIs domen. Najbardziej istotną cechą zaplecza jest fakt, że nie można powiązać go w sposób ścisły z pozycjonowaną stroną, jak tylko za pomocą linków.

Z tego też względu wynika jedna zasada, którą jest to, że najlepiej jest Zakładać strony i witryny internetowe na wielu różnych serwerach na różnych IP. Najlepszą sytuacją jest fakt, kiedy wszystkie posiadane przez nas strony znajdują się w klasie C. Dodatkowo wykorzystując zaplecza najlepiej jest korzystać rejestracji domeny, zaś w tym przypadku najlepiej jest zamówić domenę o nazwie “private WhoIs”. Aby dokonać tego typu rejestracji wystarczy figurować w spisie, jako osoba fizyczna, oraz skorzystać z pomocy z wielu rejestratorów. W wielu przypadkach wystarczy także założyć kilka kont i z nich stworzyć strony internetowe. Ważne jest także to, aby podczas zakupu domeny nie stosować żadnych, nawet najbardziej opłacalnych schematów, oraz nie rozpoczynać domeny od jednej i tej samej końcówki. Dodatkowo nie warto jest stosować wielu podobnych domen, ponieważ nie będą one cieszyć się popularnością w sieci. Najczęściej własną domenę internetową można utworzyć zupełnie za darmo jednakże w ten sposób nie uzyskamy żadnych korzyści materialnych. Jeśli tworzymy zaplecze domeny wówczas musimy pamiętać, aby zbierać informację o stronach internetowych, ruchu, jaki panuje na stronach, użytkownikach, którzy ją odwiedzają oraz wszelkiego typu powiązaniach, które mogą w jej obrębie zaistnieć.

Jeśli spełnimy wszystkie te założenia, będziemy mogli być przekonani, że nasza strona będzie cieszyć się zawsze doskonała popularnością, oraz będzie odwiedzana przez wielu użytkowników Internetu każdego dnia.