Gdy zamierzamy wybrać się w jakąś podróż, zwykle na początku zastanawiamy się, czy powinniśmy ją sami planować, czy może zdecydować się na gotowy wyjazd organizowany np. przez biuro podróży. Oczywiście każda z tych opcji ma pewne wady i zalety. Jeśli więc planujemy wycieczki do Lwowa, dowiedzmy się, jak najlepiej zwiedzić to miasto.

wycieczki na Ukrainę

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużymi środkami pieniężnymi, lepiej będzie, gdy sami zaplanujemy sobie taką podróż. Spokojnie możemy to zrobić. Wtedy musimy jednak poświęcić trochę czasu na planowanie. Musimy sami zainteresować się Lwowem. Dowiedzmy się więc, co warto w nim zwiedzić. Wykorzystajmy przy tym Internet, który jest najlepszym źródłem informacji. Na wielu stronach znajdziemy gotowe „przepisy” na wycieczki do Lwowa. Możemy je sobie wydrukować, a następnie zabrać ze sobą w podróż. Następnie, już na miejscu zakupmy sobie podręczny przewodnik turystyczny. To z niego skorzystamy, gdy nie będziemy wiedzieć, co zrobić ze swoim wolnym czasem. Skorzystać możemy także z przewodników online w postaci aplikacji mobilnych, które można pobrać ze sklepu play bądź IOS store. Aplikacje tego typu posiadają wbudowaną funkcję GPS, która umożliwi nawigowanie nas do danego celu / miejsca. Aplikacja dostarczy nam informacje na temat zwiedzanego miejsca oraz opinię innych podróżników.

Aplikacja o Lwowie

Gdy jednak wolimy mieć wszystko dokładnie zaplanowane, lepiej będzie, jeśli postawimy na gotowe, zorganizowane wycieczki do Lwowa. Takie wyjazdy zaproponuje nam praktycznie każde biuro podróży z większości polskich miast tj. Warszawa, Lublin czy Kraków i czasem naprawdę warto z nich skorzystać. Wycieczka zagwarantuje nam m.in. odpowiednie zakwaterowanie. Nie będziemy więc musieli sami szukać dla siebie pokoju noclegowego. Oprócz tego, każda wycieczka jest oprowadzana przez doświadczonego przewodnika. To on sprawi, że swój wolny czas wykorzystamy w sposób bardzo produktywny. Przewodnik będzie nam opowiadać o różnych miejscach i zabytkach, do których tylko trafimy. Dzięki temu zaczniemy poszerzać swoją wiedzę na temat Lwowa. To sprawi, że wycieczka będzie bardzo udana.

Wycieczki we Lwowie zazwyczaj zatrzymują się na nocleg na  Rynku. Z tego miejsca mamy blisko do wielu pobliskich atrakcji:

Opera Lwowska: znana jest większości na całym świecie. Ten potężny gmach, nocą jest świetnie oświetlony. Zwiedzanie gmachu od środka, możliwe jest dopiero po wykupieniu biletu na jeden ze spektaklów.

Lwowska Opera

 Pomnik Adama Mickiewicza: Pomnik naszego rodaka.

Pomnik Adama Mickiewicza Lwów